Aktualności

07 kwietnia 2016 19:17 | Aktualności

Projekt Współpraca miast partnerskich

Współpraca kulturalna Miast Partnerskich – Marktheidenfeld i Pobiedzisk

W dniach 23-27 marca br Pobiedziski Ośrodek Kultury gościć będzie Wielką Orkiestrę  Akordeonową Miasta  Marktheidenfeld  i  Zespół folklorystyczny „Dżerelce” z Łucka na Ukrainie w ramach trójstronnego projektu Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży. Koncert powyższych zespołów  wraz z Pobiedziską Orkiestrą Dętą odbył się w  Pobiedziskim Ośrodku Kultury 23.03.br o godz. 19.00.

Wielka Orkiestra Akordeonowa  Miasta Marktheidenfeld  składa się z ponad 30 muzyków i działa od 1995 roku pod dyrekcją Pani Dr. Almy Flammersberger.

Dr. Flammersberger jest od wielu lat wykładowcą akordeonu na Instytucie Muzycznym miasta Marktheidenfeld i prowadzi „Ensemble Akkordeonissimo”.

Liczny repertuar orkiestry rozciąga się od klasyki przez barok aż do muzyki współczesnej, pop i muzyki filmowej.

Zespół folklorystyczny „Dżerelce” działa przy Szkole Podstawowej w Łucku. Współpracuje z Zespołem Pieśni i Tańca „Wiwaty” od 10 lat. Jest to już trzecia wizyta zespołu w Pobiedziskach. Prezentuje tańce wołyńskie i ukraińskie. Kierowany jest przez Valerego Smyrnowa.

Pobiedziska Orkiestra Dęta działa od 1947r. Od trzech lat pod kierunkiem artystycznym braci Andrzeja i Stanisława Horbików uczy się i koncertuje 25 młodych wrażliwych na muzykę instrumentalistów. W swoim repertuarze orkiestra posiada : Walca Nr 2  - D.Szostakowicza, Marsza Radeckiego – J.Straussa, Sway – M.Buble, Trompeten Echo – S.Avsenika, Tequille Ch.Rio Tiger Rag-Dixie w opr H.Kolditza.

Projekt dofinansowała Polsko-niemiecka Wsółpraca Mlodzieży

Koordynator projektu

Andrzej Horbik

fot. Romuald Królak

Przeczytano: 1018 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

projekt i realizacja: IDcom.pl